Słuchawki Tomatis Infinite podbijają nasze biblioteki!

Data publikacji: 14/12/2022
W ostatnia sobotę zgromadziliśmy w naszych bibliotekach młodych uczestników, którzy mieli możliwość przetestować na sobie słuchawki INFINITE do treningu słuchowo – głosowego metodą Tomatisa. Kolejne spotkanie ze specjalistką Metody Tomatisa® Moniką Materek-Wackowską odbędzie się 29go grudnia dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
Mamy wspaniałą wiadomość: w ofercie naszej biblioteki (Biblioteki w Jaktorowie oraz Filii w Międzyborowie) znajdują się po 3 pary słuchawek (2 pary Tomatis Infinite oraz 1 para Soundsoury), z których możecie korzystać w godzinach pracy biblioteki.

Po ich regularnym stosowaniu można zauważyć:
✔️ postęp w umiejętnościach psychomotorycznych
✔️ lepszą koncentrację
✔️ poprawę uczenia się
✔️ regulację emocji
✔️ dobre przygotowanie do nauki języków
✔️ poprawę jakości głosu (mówienia i śpiewu)

Zapraszamy serdecznie sobotnich uczestników do kontynuowania programu w naszych bibliotekach. Zachęcamy również nowe osoby, które chciałyby skorzystać z naszej oferty.
Aktualnie mamy dostępne słuchawki z dostępem do 3 programów muzycznych:
💥 PROGRAM WSTĘPNY 30 minut dziennie przez 7 dni
Program wstępny, nazywany również „rozgrzewką” (ang. „warm-up”) pozwala od razu rozpocząć muzyczny trening uwagi słuchowej. Jest to program uniwersalny, odpowiedni dla każdego. Stopniowo przygotowuje ucho do rozpoczęcia cyklu indywidualnych programów przygotowanych przez specjalistę.
💥 PROGRAMY UTRWALAJĄCE 30 minut dziennie przez 15 dni
Funkcja programów muzycznych zawiera również dwa programy utrwalające (ang. „follow-up”). Ich celem jest przedłużenie i wzmocnienie stymulacji po zastosowaniu cyklu programów indywidualnych.
Program utrwalający nr 1 RELAKS – sprzyja odprężeniu i relaksacji.
Program utrwalający nr 2 AKTYWACJA – sprzyja zwiększeniu aktywności mózgu i działa dynamizująco.
💥 TRENING SŁUCHOWO-GŁOSOWY
Cel treningu słuchowo-głosowego→ zmiana sposobu, w jaki mózg postrzega nasz własny głos.
Efekty treningu:
✔️ poprawa jakości głosu − głos ma jaśniejszą barwę i większą dynamikę
✔️ wzmocnienie efektów uczenia się
✔️ pozytywny wpływ na mowę i komunikowanie się z innymi