Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

Data publikacji: 05/10/2022
Dokładnie tydzień temu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym roku świętowałyśmy go z najmłodszymi czytelnikami z zaprzyjaźnionego gminnego przedszkola w Jaktorowie.
Na gościnnych występach zaprezentowałyśmy bajkę „Magiczna Gąsienica” autorstwa Bety Gabrat w formie teatrzyku kamishibai. Po wspólnej lekturze udało nam się stworzyć magiczna gąsienicę, utkaną z wyobraźni naszych widzów i słuchaczy.
Dziękujemy za miłe przyjęcie naszym gospodarzom oraz zachęcamy do głośnego czytania dzieciom jak i dorosłym.
W szczególności zachęcamy rodziców, by codziennie znaleźli 15 minut aby przeczytać dzieciom książkę, ponieważ wpływa to na ich rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.
Jest to też piękna chwila relaksu i odpoczynku w ciągu dnia, którą można spędzić razem z dzieckiem.