Marcin Kozioł w międzyborowskiej bibliotece

Data publikacji: 12/11/2022
W ostatni wtorek Bibliotekę w Międzyborowie odwiedził pisarz Marcin Kozioł, autor ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży. Okazją do zaproszenia Pana Marcina była jedna z jego książek pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”, która znajduje się na liście lektur uzupełniających dla klas 4-6. Uczniowie klas piątych z Zespołu Szkół Publicznych w Międzyborowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o głównych bohaterach książki: Julce i Tomie, dwójce przyjaciół którzy uwielbiali rozwiązywać zagadki detektywistyczne oraz łamać szyfry. W lekturze historia bohaterów łączy się z prawdziwą historyczną osobą – Nikolą Teslą, wielkim wynalazcą związanym m.in. z energią elektryczną, a opisane zdarzenia są prawdziwymi wydarzeniami z życia tej postaci.
Dzięki spotkaniu uczniowie poznali biografię Nikoli Tesli, czyli tytułowego Władcy Piorunów, przeprowadzili niezwykle ciekawe doświadczenie naukowe, oraz nauczyli się tajników szyfrowania.
Jeżeli młodym czytelnikom spodobała się „Skrzynia Władcy Piorunów”, mamy wspaniałą wiadomość. Kontynuacje przygód detektywów na kółkach znajdziecie w książkach: „Tajemnica przeklętej harfy” oraz „Gwiazda Blachonosego”, które w najbliższym czasie będą dostępne w naszych bibliotekach. Zapraszamy do wypożyczenia!
Ogromne podziękowania dla Pana Marcina Kozioła za przeprowadzenie interesującego spotkania dla młodzieży z naszej gminy, mamy nadzieję, że do zobaczenia.