Żabie warsztaty z grupą 5C z Międzyborowa

Data publikacji: 31/05/2022
Była sobie żabka mała re re kum kum re re kum kum…
W tym tygodniu w naszej filii w Międzyborowie gościliśmy kolejną grupę przedszkolaków. Tym razem odwiedziła nas grupa 5C. Najmłodsi wysłuchali opowieści “Zielony staw” ze zbioru “Bajki Babci Celiny” autorstwa Ireny Landau. Bajka opowiadała historię dwóch żabek, które nie z własnego wyboru musiały opuścić swoje domy, los jej pokierował do jednego stawu.
Jedna z nich była bardzo nieszczęśliwą rozkapryszoną Żabią księżniczką, której wszystko w nowym stawie się nie podobało. Druga żabka natomiast była przeszczęśliwa, że po długiej i męczącej podróży, wyschnięta i spragniona trafiła do tak pięknego zielonego stawu, w którym mogła czuć się bezpiecznie. Od zawsze Bajki są pięknym zwierciadłem naszych losów i w tej dopatrujemy się analogii dzisiejszych czasów. Po tej refleksyjnej lekturze, nasi mali uczestnicy, stworzyli przepiękne żaby, które kryły w sobie ich najskrytsze marzenia.
Dziękujemy im za odwiedzimy i zapraszamy ponownie.