Wiedza i rozrywka w jednym!

Data publikacji: 15/04/2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie jako jedna z 21 bibliotek w Polsce bierze udział w pilotażowym projekcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Kluby wiedzy w bibliotekach”.

Celem projektu jest  utworzenie grupy osób do regularnego spotykania się i wspólnego zdobywania wiedzy, korzystania – w zorganizowany sposób – z dostępnych treści online. Dzięki temu uczestnicy kursu rozwiną swoje pasje i  zainteresowania, pozyskają motywację do uczenia się przez całe życie.

W naszych placówkach powstaną dwa kluby wiedzy. Pierwszy z nich w Bibliotece w Jaktorowie „Pierwsza pomoc od podstaw – bądźmy bezpieczni”, a drugi w Bibliotece w Międzyborowie „Zdrowe odżywianie dla całej rodziny”. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi nasze kursy zostaną przeprowadzone w formie online, uczestnicy oraz bibliotekarz będą się łączyć za pomocą platformy zoom, wspólnie zdobywać wiedzę oraz wymieniać się doświadczeniami. Będzie to doskonała okazja do nauki oraz spotkań z innymi.

Serdecznie zapraszamy do zapisów. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Jaktorów 46 856 40 17 Międzyborów 46 855 55 01

Kluby wiedzy w bibliotekach to część międzynarodowego projektu „Learning circles in libraries”, który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje wraz z partnerami z USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii i Rumunii. W tych krajach powstają, lub już działają biblioteczne kluby wiedzy, wykorzystujące metodologię „Learning Circles” opracowaną przez Peer 2 Peer University – partnera ze Stanów Zjednoczonych.

Mamy nadzieję, że nasza lokalna społeczność skorzysta z okazji i przyłączy się do wspólnego zgłębiania praktycznej wiedzy, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Dobierając tematykę kursów staraliśmy się przede wszystkim dostosować ją pod względem praktycznych umiejętności.