“Słoń Torbalski” w Jaktorowie i Międzyborowie

Data publikacji: 23/05/2019

21 maja 2019 r. gościliśmy w Jaktorowie i w Międzyborowie Teatr Duet z Krakowa.  Artyści mieli wystawić sztukę „Kot w butach” ale ze względu na chorobę aktorki, repertuar uległ zmianie – zaprezentowano bajkę sztukę „Słoń Torbalski”. Główny bohater – sympatyczny słoń poprzez swoje zabawne perypetie, takie jak rozlanie mleka czy potłuczenie talerzyka, uczył dzieci zasad dobrego wychowania – używania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.  Przestrzegał też przed nadmiernym łakomstwem,  którego sam doświadczył podczas podróży, gdy poczuł się bardzo głodny. Nie pomogły ćwiczenia fitness ani jogging – słonia bolał brzuch i źle się czuł. Dopiero podane lekarstwo przyniosło ulgę i refleksję – czy warto było tak się objadać?

Spektakl był interaktywny, dzieci wraz z aktorami występowały na scenie odgrywając role kelnerów w restauracji czy pomagając w sklepie. Sprawiało im to dużo radości. Przedstawienie zgromadziło liczną widownię zarówno w Jaktorowie jak i w Międzyborowie. Nasi milusińscy opuszczali salę w dobrym nastroju, z roześmianymi buziami obiecując, że przyjdą na następne, organizowane przez Bibliotekę wydarzenie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum w Jaktorowie i Strażakom z Międzyborowa za udostępnienie sal na spektakl.