Pierwszy tydzień ferii w Międzyborowie za nami…

Data publikacji: 20/02/2023
Jesteśmy już po pierwszym tygodniu ferii. Spędziliśmy go w naszej filii w Międzyborowie i atrakcji było bez liku. Zaczęliśmy nasze spotkania od warsztatów teatralnych „Teatr na Wizji”
Tworzyliśmy własne scenariusze w oparciu o znane wiersze, wybieraliśmy bohaterów naszej opowieści, tworzyliśmy scenografie. Udało się zrobić naprawdę ciekawie zróżnicowany repertuar.
Dzielnie i kreatywnie pracowali również Rycerze Photonów. Tworzyli zbroje dla bohaterów oraz przeprowadzali ich przez wijące się ścieżki do zwycięstwa. W poniedziałek zaczęła najmłodsza grupa 4-6 lat, a w piątek zakończyła najstarsza +9.
Największe emocje wywołał jednak w środku tygodnia turniej Fifa. Zawodnicy i kibice, w harcie ducha mocno dopingowali swoich faworytów. Aż zatrzęsły się mury naszej biblioteki. W turnieju wzięło udział 16 zawodników, ale zwyciężyć mógł tylko jeden. Michał wygrał wszystkie mecze i otrzymał złoty medal. Zawodnicy już się nie mogą doczekać kolejnych meczy, dlatego planujemy powtórzyć podobną formę zabawy. Tymczasem zapraszamy do regularnych ćwiczeń na naszej konsoli, która jest dostępna w godzinach otwarcia biblioteki . W naszym programie ferii nie mogło zabraknąć gier planszowych, które również znajdziecie w codziennej ofercie biblioteki .
W czwartek zebraliśmy się by wspólnie pograć w nasze ulubione planszówki, lub dzięki innym graczom poznać nowe. Czas minął nam bardzo szybko! Podczas tego popołudnia udało nam się zagrać w Uno, Milionerów, Monopol, Splendor, Wsiąść do pociągu, Dooble, Wirus, Mistakos i Super Farmer. Zapraszamy całe rodziny oraz grupy znajomych, by spędzali wolny czas na wspólnych rozgrywkach, a gry planszowe znajdziecie na piętrze biblioteki.
Na zakończenie ferii w piątek przygotowaliśmy rodzinne popołudnie filmowe. Cała biblioteka wypełniona była zapachem popcornu, którego oczywiście nie mogło zabraknąć podczas tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom bibliotecznych ferii w Międzyborowie. Już dziś rozpoczynamy kolejny tydzień, który zawiera taki sam zestaw atrakcji dla dzieci i młodzieży i odbędzie się w bibliotece w Jaktorowie.