O rycerzu co księżniczkę ratował – przedstawienie

Data publikacji: 16/01/2019

Przedstawienie teatralne „O rycerzu co księżniczkę ratował” obejrzały dzieci z naszej Gminy w dniu 15 stycznia 2019 r. Spektakl przygotował Teatr DUET z Krakowa.

Bajka opowiadała o pewnym chłopcu – Wojtku, który stał się rycerzem i uratował księżniczkę, budząc ją ze snu. Nasi widzowie mogli poznać zwyczaje panujące na dworze książęcym, poczuć się rycerzami i brać udział w turnieju. Była też okazja by zagrać rolę giermka czy pomóc księżniczce w odzyskaniu ulubionego kotka. Można też było przyjść z pomocą niedołężnemu dziadkowi, który z trudem radził sobie podczas codziennych zajęć. Okazji do czynienia dobra było wiele.

Dzieci chętnie angażowały się do zadań, przy okazji realizując główne przesłanie widowiska, że rycerz to niekoniecznie postać z bajki, czy średniowieczny wojownik, ale rycerzem można być na co dzień jeśli się komuś pomaga, gdy się ktoś opiekuje drugą osobą, gdy ją wspiera w trudnych chwilach. Dzięki dobrej grze aktorskiej spektakl obfitował w wiele humorystycznych sytuacji. Śmiały się nie tylko dzieci ale i dorośli. Wszyscy opuszczali salę w dobrych nastrojach.

To spotkanie ze sztuka sceniczną było pierwszym, w tym roku, wydarzeniem kulturalnym proponowanym mieszkańcom przez Bibliotekę Publiczną w Jaktorowie. Na kolejne zapraszamy już 31 stycznia 2019r. o godz. 17.30, będzie to bal karnawałowy dla dzieci.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaktorowie za udostępnienie sali na spektakl.