Dziedzictwo kobiet – spotkanie z Marzeną Ercolani w Jaktorowie!
Data publikacji: 20/05/2025
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek w naszej Jaktorowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Marzena Ercolani – debiutującą pisarką i autorką książki „Pierwszemu podaj zupę mężowi!”.
To osobista, kobieca opowieść o przekazach międzypokoleniowych – o tym, jak historie matek i babek zapisują się w ciałach oraz decyzjach kolejnych kobiet. Powieść porusza temat niewidzialnego dziedzictwa – tego, co przez pokolenia przypisywano kobietom: rolę opiekunki, gospodyni, tej, która dba, służy, czeka. Spotkanie przerodziło się w głęboką, osobistą rozmowę o roli kobiet w rodzinie i społeczeństwie, o ich sile i bezsilności, ale przede wszystkim o tym, jak kobiety niosą w sobie ciężar tradycji, który czasem wzmacnia – a częściej więzi. Atmosfera była pełna zrozumienia, czułości i wzruszeń – bo każda z uczestniczek mogła odnaleźć w tej historii cząstkę siebie, zapisany w sobie gen.
Dziękujemy autorce za odwagę dzielenia się swoją historią oraz wszystkim uczestniczkom za tak ciepłe przyjęcie tego wyjątkowego spotkania.