W sobotę, 6 września, w Bibliotece Publicznej w Jaktorowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem twórczości Jana Kochanowskiego, jednego z najwybitniejszych poetów epoki renesansu.
Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy cieszyć się przygotowanymi na świeżym powietrzu atrakcjami. Udział wzięli mieszkańcy Jaktorowa i okolic – dzieci, młodzież, dorośli, a także całe rodziny.
Dzień pełen atrakcji rozpoczął się grą terenową o Janie Kochanowskim oraz jego czasach. Drużyny miały za zadanie rozwiązywać zagadki, szukać wskazówek i przejść przez serię zadań związanych z życiem oraz twórczością poety. Gra nie tylko bawiła, ale też uczyła uczestnicy mogli poznać ciekawostki z życia Kochanowskiego oraz realia epoki, w której tworzył.
Po grze na uczestników małych i dużych czekała również kreatywna strefa plastyczna, gdzie każdy mógł zaprojektować i wykonać swój własny herb szlachecki. Powstały piękne, kolorowe dzieła, które uczestnicy mogli zabrać do domu na pamiątkę. Na zakończenie wydarzenia przygotowaliśmy wspólne ognisko, które było doskonałą okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami i integracji. Uczestnicy mogli także skosztować domowych wypieków jednej z uczestniczek. Dziękujemy! Babeczki były przepyszne.
To był naprawdę niezapomniany dzień – pełen uśmiechu, twórczej energii, ciekawych rozmów i literackich inspiracji. Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy zechcieli spędzić ten dzień z nami.
Szczególne wyrazy wdzięczności należą się również naszym wolontariuszom, którzy wsparli nas na każdym etapie organizacji wydarzenia – od przygotowania stanowisk, przez prowadzenie atrakcji, aż po pomoc logistyczną. Bez Was Narodowe Czytanie w Jaktorowie nie byłoby tym, czym było – radosnym, wartościowym i wspólnotowym przeżyciem.
Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez naszą bibliotekę. Śledźcie nasze media społecznościowe i stronę internetową!
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.