Biblioteka w Międzyborowie już w nowym lokalu!

Data publikacji: 03/03/2020

Sobotnie przedpołudnie 29 lutego pozostanie w pamięci Międzyborowian na długo…to ten dodatkowy dzień w roku, – przypadający raz na cztery lata – który akurat teraz okazał się tak niezbędny, a zarazem szczególny… Bowiem to na ten właśnie dzień zaplanowano Uroczyste Otwarcie nowego locum Filii Biblioteki w Międzyborowie… Dopisali Goście, wyjrzało słońce i wszystko było tak niezwyczajne i podniosłe… W Międzyborowie długo czekano na tę uroczystą chwilę!

O Uroczyste Przecięcie wstęgi został poproszony: Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Sławomir Kamiński, Wójt Gminy Jaktorów Maciej Śliwerski, Przewodniczący Rady Gminy Jaktorów Mirosław Byczak, Proboszczowie  Parafii W Międzyborowie oraz Jaktorowie, Dyrektor ZSP w Międzyborowie Dariusz Grabowski, Główny Wykonawca Krzysztof Białobrzeski. Ostatnie cięcie należało do Dyrektor Biblioteki w Jaktorowie Krystyny  Czajkowskiej. Zrobiła to z gracją i uśmiechem, bo długo czekała zarówno na tę chwilę jak i na nowy wymarzony obiekt.

A rzeczywiście jest co podziwiać. Nowa siedziba jest nowoczesna, przestronna i na miarę XXI wieku – co zostało podkreślone w wielu przemówieniach podczas całego wydarzenia. W niewerbalnych punktach  programu znalazło się spotkanie z muzyką na najwyższym poziomie.  Wystąpili: Karolina Ogrodowska, która zagrała na flecie, przy akompaniamencie Mishy Kozlowskiego oraz Marzena Muszyńska, która zagrała na skrzypcach /a nawet śpiewała/w towarzystwie swojego wuja Jana Stokowskiego, wirtuoza akordeonu. Był też czas na wyjątkowe spotkanie autorskie z Anną Kamińską, pisarką i reportażystką.

Bardzo dziękujemy naszym znakomitym artystom za występ, a wszystkim przybyłym tego dnia do Międzyborowa – za uświetnienie swoją obecnością tego wydarzenia, jedynego w swoim rodzaju. O samym obiekcie nie będziemy opowiadać – po prostu trzeba go zobaczyć! Odsyłamy jednocześnie wszystkich czytelników do strony internetowej naszej Biblioteki oraz naszych profili na: Facebook, Instagram, Patronite.