Biblioteczny kalendarz adwentowy – 4 i 5 grudnia

Data publikacji: 05/12/2021

W ten weekend naszą propozycję świąteczną kierujemy do dzieci i dorosłych.

“Samotne Święta Oskara” Holly Webb to idealna książka na święta dla dzieci w wieku 6+. Polecamy całą serię “Zaopiekuj się mną”, która jest bardzo chętnie wypożyczana przez naszych najmłodszych czytelników.

“Hania od zawsze marzy o własnym psie. Wprost nie może uwierzyć w swojej szczęście, kiedy rodzice zgadzają się na to, aby dostała upragnionego szczeniaka. Oskar szybko przywiązuje się do Hani i dobrze się czuje w swoim nowym domu. Wszystko jednak zmienia się przed Bożym Narodzeniem. Hania nie ma zbyt wiele czasu na opiekę i zabawę ze swoim pupilem, gdyż przygotowuje się do świątecznego przedstawienia i często chodzi na próby. Oskar z tego powodu jest bardzo osamotniony i czuje się zaniedbany. Nie wie, dlaczego Hania nie chce się już nim opiekować…”

“Nieświęty Mikołaj” – Magdaleny Kordel to propozycja dla starszych czytelników.

“Jaśmina całe życie marzyła o własnej pracowni. Na drutach potrafiła wyczarować niemal wszystko. Zakochana i ufna postanowiła odłożyć swoje marzenia na później i zainwestować w firmę narzeczonego. Chociaż przyjaciele i babcia ostrzegali ją przed Radkiem, poszła za głosem serca.
W pewną przedgrudniową noc mały chłopiec z zadartym nosem przekazuje Jaśminie wiadomość, która wywraca jej życie do góry nogami. Gdy dziewczyna już niemal traci resztki nadziei, z pomocą zjawia się tajemniczy Nieświęty Mikołaj. Czy Jaśmina zdoła jeszcze komuś zaufać? Czy poradzi sobie z problemami, które niejednego przytłoczyłyby na dobre? Czy magia świąt zadziała? I jaką rolę odegra w jej życiu chłopiec z zadartym nosem…?”

Książki dostępne są w naszych bibliotekach zapraszamy!

Książki polecane w ramach Bibliotecznego kalendarza adwentowego!