Biblioteczny kalendarz adwentowy – 11 i 12 grudnia

Data publikacji: 12/12/2021
Na kolejny przedświąteczny weekend serdecznie polecamy dwie książki. Możecie wypożyczyć w pakiecie dla siebie+dla dziecka
“Cztery płatki śniegu” – Joanny Szarańskiej

“Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowych staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni…
Ten wyjątkowy czas skrzyżuje ze sobą drogi małżeństwa posądzającego się wzajemnie o zdrady, młodej mamy zmęczonej dobrymi radami teściowej, sknery, którego żona marzy o dziecku, kobiety samotnie wychowującej córeczkę i pewnego przystojnego mężczyzny. Wśród codziennych problemów trudno się zatrzymać i po prostu cieszyć wspólnymi chwilami, ale w miasteczku mieszka ktoś, kto pomoże im na nowo odkryć magię świąt…”

“Koszmarny Karolek i prześwietne święta” – Francesca Simon

“Uwaga! Koszmarny Karolek grasuje w czasie Świąt!
Czy chcesz się dowiedzieć:
– Jak zastawić pułapkę na Świętego Mikołaja?
– Jak podmienić prezenty pod choinką, żeby najlepsze trafiły do Ciebie?
– Co zrobić, żeby na wigilię głównym daniem była pizza?
Jeśli tak, to ta książka jest super prezentem na Gwiazdkę! Wszyscy członkowie rodziny, strzeżcie się!”