#

Strefa czytelnika

WAKACJE z teatrem

16 lipca 2019r. gościł na terenie gminy Jaktorów teatr lalek „CoNieco” z Białegostoku. W tym dniu zaprezentował on spektakl pt. „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku” dwukrotnie: w Jaktorowie i w Międzyborowie. Przedstawienie składało się z czterech bajek przygotowanych na podstawie utworów H. Ch. Andersena. Były to: „Brzydkie Kaczątko”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Świniopas”. Każda z baśni grana była w innej technice lalkowej. W pierwszej wystąpiły marionetki sycylijskie, w drugiej marionetki i przedmioty, w trzeciej lalki stolikowe a w czwartej – lalki planszowe. Motywem przewodnim spektaklu były trudne doświadczenia bohaterów wynikające z odmiennego wyglądu i zachowań. Powodowało to brak  miłości i akceptacji ze strony środowiska. Bohaterowie czuli się wyobcowani i pełni kompleksów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło a z opowieści popłynęło przesłanie, że o wartości człowieka decyduje piękno jego osobowości a nie wygląd zewnętrzny.

W części narracyjnej aktorzy przybliżyli licznie zebranej publiczności sylwetkę autora, wspominając o elementach autobiograficznych zawartych w „Brzydkim Kaczątku”.

Spektakl bardzo podobał się nie tylko dzieciom ale i dorosłym, którzy z przyjemnością obejrzeli i przypomnieli sobie bajki z dzieciństwa.

Organizator wydarzenia: Biblioteka Publiczna w Jaktorowie bardzo dziękuje Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie i Dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych w Międzyborowie za udostępnienie sal.

<<zdjęcia ze spektaklu>>