Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

We wtorek 4 czerwca 2019r. w Międzyborowie odbyło się spotkanie z Edytą Świętek - autorką powieści obyczajowych. Pisarka przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Filii Bibliotecznej w Międzyborowie. Na spotkanie przybyła liczna grupa mieszkańców w różnym wieku - 32 osoby.
Pani Edyta opowiadała o swojej twórczości tak zajmująco i wyczerpująco, że nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny przewidziane na to spotkanie. Dużo czasu mówiła o pięciotomowej sadze „Spacer Aleją Róż” oraz jej kontynuacji „Nowe czasy”, które opisują życie w Nowej Hucie, o powstawaniu tego miasta i życiu zwykłych ludzi. Zaprezentowała też inne swoje książki a jest ich ponad 20. i są to m.in. „Miód na serce”, „Cappuccino z cynamonem”, „Zanim odszedł”, „Noc Perseidów”, „Cienie przeszłości”, „Bańki mydlane” - za którą nie pobiera honorarium, gdyż przeznacza je na hospicjum. Poświęciła też chwilę na najnowszą książkę „Dom lalek”.

Członkowie DKK w podziękowaniu za przybycie podarowali pisarce własnoręcznie wykonane upominki, a ona w rewanżu rozlosowała między zebranymi cztery książki. Pozostali mieli możliwość zakupu książek z dedykacją autorki.
Pani Edyta Świętek bardzo ciepło podziękowała organizatorom spotkania. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, czyli na ciasta upieczone przez zaprzyjaźnione z biblioteką czytelniczki - Panie: Bożenę Rogozińską, Bożenę Sieczka i Elżbietę Wożniak.

Dyskusyjny Klub Książki dziękuje Strażakom z OSP w Międzyborowie za udostępnienie sali.
Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

Alicja Nowakowska

>> zdjęcia ze spotkania <<