#

Strefa czytelnika

Walentynki 2019 z Biblioteką i Olgą Bończyk

Na tegoroczne Święto Zakochanych jaktorowska biblioteka miała dla mieszkańców dwie propozycje. Jedną była „Randka w ciemno z książką”. Wybrane pozycje z happy endem otrzymały eleganckie, czerwone opakowanie i zostały wyeksponowane na stoliku. Wypożyczając książkę nasi czytelnicy nie widzieli tytułu – podejmowali ryzyko  wypożyczenia pozycji, która mogła  ich zupełnie nie interesować. Kilka osób skorzystało z oferty i mamy nadzieję, że się nie zawiedli.

Kolejną walentynkową propozycją był koncert Olgi Bończyk - znanej aktorki i wokalistki, który odbył się w niedzielę 17.02.2019r.Artystka w swoim dorobku ma wiele udanych ról teatralnych i filmowych, niezliczoną ilość koncertów oraz 4 płyty solowe. Pochodzi z Wrocławia, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim. Obecnie związana jest z Warszawą. Tu na scenach teatruCapitol możemy ją podziwiać w spektaklach m.in. „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Pozory mylą”, „Pomalu, a jeszcze raz!” .Gra także w serialach telewizyjnych m.in. „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Ojciec Mateusz”, „Lekarze na start”.

Podczas recitalu w Jaktorowie artystka zaśpiewała  znane i najbardziej lubiane piosenki, które znalazły się na  płytach solowych „Piąta rano” i „Piosenki z klasą” a były to min. „Remedium”, „Paroles, paroles”, „Jego portret”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Walc Embarras”, „Moja mama”. Nastrojowe utwory, piękna i ujmująca wokalistka, przepojony symbolami miłości wystrój sali sprawiły, że wszyscy poddali się magii wydarzenia.Poczuli się wyjątkowo dobrze w tych walentynkowych klimatach.Na zakończenie, tradycyjnie już, a była to trzecia edycja tej imprezy, uczestnicy spotkali się na pogawędkach przy ciastku i herbatce.

Bardzo dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie i Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za pomoc w organizacji Koncertu.

>> Zdjęcia z koncertu <<