Spotkanie autorskie - Alek Rogoziński

We wtorek 9 października 2018 r. gościliśmy w Międzyborowie autora komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego. Pisarz przybył na zaproszenie zafascynowanych jego twórczością czytelników, skupionych w działającym w filii Biblioteki Publicznej Dyskusyjnym Klubie Książki. Podczas spotkania autor opowiadał o swojej pracy w mediach: w Rozgłośni Harcerskiej, gdzie debiutował jako dziennikarz, w radiu PLUS i Radiu Kolor, o publikacji swojego pierwszego kryminału na łamach magazynu PARTY. Pierwsza jego książka „Ukochany z piekła rodem” ukazała się w 2015 r. Do tej pory wydał 10 książek, w tym dwie we współpracy ze znaną pisarką powieści obyczajowych - Magdaleną Witkiewicz. Pisanie w duecie okazało się naprawdę trudne, bo wymagało zgrania się autorów i uzupełniania się nawzajem. Niewielkie odstępstwo od tych zasad skutkowało wieloma korektami o czym nasz gość opowiadał w bardzo dowcipny sposób. Na spotkaniu wiele się działo. Tryskający pozytywną energią i humorem autor zaangażował publiczność w tworzenie kryminału. Tylko  kilka minut wystarczyło by w oparciu o miejscowe realia powstała fabuła kryminalna: na sali był potencjalny morderca, ofiara i inne osoby uwikłane w sprawę. Można było odnieść wrażenie, że tworzenie kryminałów jest bardzo łatwe. Ale to nieprawda bo dobry kryminał jest jak dobra zagadka. Czytelnik nie może jej rozwikłać przed głównym bohaterem. W przeciwnym razie książka jest słaba – stwierdził nasz gość.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki po książki Alka Rogozińskiego „Jak cię zabić kochanie”, „Lustereczko powiedz przecie”, „Kto zabił Kopciuszka? „Do trzech razy śmierć”, i inne.

Biblioteka bardzo dziękuje Strażakom z Międzyborowa za udostepnienie sali na spotkanie.

>> Zdjęcia ze spotkania <<