„Kapryśna księżniczka” w Jaktorowie

7 sierpnia 2018 r. odbyło się drugie przedstawienie w ramach wakacyjnych spotkań ze sztuką sceniczną, organizowanych przez Bibliotekę w Jaktorowie. Tym razem była to „Bajka o kapryśnej księżniczce” w wykonaniu Teatru CONIECO z Białegostoku, który przyjechał do nas z przepięknymi lalkami kukiełkowymi.

Bajka ta opowiada historię niegrzecznej i kapryśnej księżniczki Mulinki. Zrozpaczony zachowaniem córki ojciec, król Moteczek, postanawia oddać córkę smokowi. Smok Moherek porywa księżniczkę i zamyka ją w wysokiej wieży. Tam po kilku tygodniach odwiedza ją kapryśna Baba Jaga. Po jej wizycie księżniczka postanawia się zmienić, ponieważ uświadamia sobie, że jej postępowanie przypomina zachowanie czarownicy. Dzięki przemianie w dobrą księżniczkę Mulinka poznaje księcia Kordonka, z którym bierze ślub. Jej ojciec król Moteczek organizuje im wesele. Jednym z weselnych gości jest smok Moherek, który przyczynił się do tego, że bohaterka wiele zrozumiała i zmieniła swoje zachowanie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum w Jaktorowie i Strażakom z Międzyborowa za udostępnienie sal na przedstawienie.

>> zdjęcia z przedstawienia <<