Jan Kazimierz Siwek – gościem w TYGODNIU BIBLIOTEK

Spotkania autorskie z Janem Kazimierzem Siwkiem zapoczątkowały obchody tegorocznego „Tygodnia Bibliotek” na terenie gminy Jaktorów. 8 maja 2018r. pisarz gościł w placówkach oświatowych w Jaktorowie i w Międzyborowie. Opowiadał dzieciom o swojej twórczości, czytał wiersze, zachęcał do rymowania. Utwory były dowcipne, więc uczestnicy wybuchali co chwila gromkim śmiechem. Na zakończenie z pomocą swojej asystentki Cioci Pluszak, zaproponował naszym milusińskim aktywny udział poprzez rozwiązywanie zagadek o różnym stopniu trudności. Za udział w zabawie nagradzał ciepłym uśmiechem i słodkościami. Na pamiątkę pobytu w naszej Gminie zostawił szkołom oraz Bibliotece Publicznej, która była głównym organizatorem wydarzenia, zbiór kilku niezwykle humorystycznych wierszy: „Jaś Ananas”, „Dzień Nauczyciela”, „Święto Kobiet”, „Trzy róże”, „Chrząszcz Szczebrzeszyński” z miłą dedykacją i autografem.

Jan Kazimierz Siwek – poeta, bajkopisarz, satyryk, autor słuchowisk radiowych, tekstów piosenek, a także skeczy, monologów, scenariuszy programów telewizyjnych i widowisk teatralnych.
Autor wydał ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci. Wiele z nich zostało przetłumaczonych m.in. na jęz. : węgierski, czeski, słowacki, niemiecki, litewski, francuski, łotewski a nawet norweski.

>> Galeria zdjęć <<