Alicja w Krainie Czarów - relacja ze spektaklu

„Alicja w Krainie Czarów” to tytuł przedstawienia teatralnego jakie obejrzały dzieci z Jaktorowa i z Międzyborowa 28 lutego 2018r. Spektakl wystawił teatr „Blaszany Bębenek” z Trzebnicy. Aktorzy opowiedzieli historię dziewczynki – Alicji, obdarzonej ogromną wyobraźnią. Podążając za Białym Królikiem przez jego norę w ziemi, dotarła ona do krainy czarów. Tam uczestniczyła w „obłąkanym” przyjęciu z udziałem Zająca Szaraka i Szalonego Kapelusznika, grała w „dziwnego” krykieta z porywczą i okrutną Królową Kier, która wszystkim kazała ścinać głowy. Rozwiązywała nielogiczne zagadki. Na koniec swojej osobliwej przygody bohaterka obudziła się i stwierdziła, że ten zaczarowany świat jest tylko snem. Spektakl bardzo się dzieciom podobał. Dynamiczna akcja, ładne, wpadające w ucho piosenki, ciekawe układy taneczne i interaktywność to atuty, za które widzowie docenili aktorów i twórców sztuki, nagradzając ich gromkimi brawami.

Bardzo dziękujemy Strażakom z Międzyborowa oraz Dyrekcji Gimnazjum w Jaktorowie za udostępnienie sal na wydarzenie.