Za pasem Święta, a ktoś majstruje przy prezentach!

„Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach” – to tytuł spektaklu teatralnego przygotowanego przez teatr Maska z Krakowa, który został zaprezentowany dzieciom 5 grudnia 2017r. w ramach Mikołajek, przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Jaktorowie i filię w Międzyborowie.

Główny bohater sztuki – Michaś, co roku pisze list do św. Mikołaja z konkretnym życzeniem i nie zdarzyło mu się otrzymać tego o co prosił. W związku z tym postanawia sprawdzić, dlaczego tak się dzieje, że prosząc o wymarzony samochód otrzymuje lalkę. Przeprowadzone śledztwo kończy się sukcesem. Winowajcą okazuje się Skrzat, który podmienia koperty. W dochodzeniu prawdy Michałowi pomaga m.in. Renifer, z którym chłopiec się zaprzyjaźnia. Przy okazji zostaje spełnione jego tegoroczne życzenie wyrażone w liście do św. Mikołaja – prośba o prawdziwego, najlepszego przyjaciela.

Galeria zdjęć

Finałem obu spektakli było obdarowanie naszych małych widzów upominkami, ufundowanymi przez organizatorów. Wręczał je Mikołaj. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie ok. 90 dzieci. Bardzo dziękujemy Strażakom z Międzyborowa i Dyrekcji Gimnazjum w Jaktorowie za udostępnienie sal.