Krystyna Mirek – autorka książek obyczajowych w Międzyborowie

Krystyna Mirek – autorka znanych powieści obyczajowych gościła w środę 6 września 2017r. w Międzyborowie. Spotkanie, na które przybyło ponad 30 osób, zorganizował działający przy miejscowej filii Biblioteki Publicznej DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI. W związku z tym, że placówka nie dysponuje większym lokalem, odbyło się ono w Domu Strażaka w Międzyborowie. W sali przygotowano wystawę książek pisarki, a także herbatkę i domowe ciasta upieczone przez członkinie KLUBU. Słodki poczęstunek był miłym akcentem kończącym spotkanie oraz okazją do rozmów o przeczytanych powieściach.

Autorka dużo opowiadała o swojej karierze pisarskiej. Z wykształcenia jest polonistką. Pracowała jako nauczycielka w gimnazjum. W tym czasie napisała swoją pierwszą książkę „Pojedynek uczuć”, która ukazała się w 2013r. Utwór zyskał uznanie wśród czytelniczek. Po nim pojawiły się następne tytuły: „Droga do marzeń”, „ Miłość z jasnego nieba”, „Podarunek”, saga „Jabłoniowy sad” i wiele innych. Obecnie pisarstwo stało się jej dominującym zajęciem. Długo się do tego przygotowywała zdobywając wiedzę z różnych dziedzin min. prawa autorskiego, zarządzania swoim czasem, kreatywnego tworzenia powieści. To sprawiło, że jest osobą cenioną wśród wydawców, dobrze zorganizowaną, doskonale łączącą obowiązki rodzinne z pracą zawodową. Ma szczęśliwą rodzinę, jest żoną i matką czwórki dzieci: trzech dorastających córek i czteroletniego syna. Jak twierdzi – rodzina jest dla niej najważniejsza.

Jej książki to absolutna fikcja literacka. Nie ma w nich elementów autobiograficznych. Poruszane tematy są mocno osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. Bohaterki borykają się z przeciwnościami losu, mają problemy podobne do naszych. Rozwiązują je w różny sposób. Z tych podpowiedzi można skorzystać, bo są one mocno przemyślane – mówiła autorka.

Galeria zdjęć

Krystyna Mirek w swoim dorobku pisarskim ma 17 książek. Wszystkie interesujące i dostępne zarówno w bibliotece w Jaktorowie jak i w filii w Międzyborowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek.

Bardzo dziękujemy Strażakom z Międzyborowa za udostępnienie sali na spotkanie.