8 marca w bibliotece w Jaktorowie i filii w Międzyborowie

Data publikacji: 10/03/2021

Dzień Kobiet jest świętem o dyskusyjnej tradycji. Po raz pierwszy było obchodzone w 1909 roku. W założeniu miało stanowić formę docenienia Pań na całym świecie za ich codzienne starania i trud włożony w życie społeczne. Goździk i bombonierka – tak było kiedyś. Dziś jedną z form przyjętych upominków są wiosenne tulipany, które i w tym roku ozdabiały nasze biblioteki. Nasze czytelniczki z uśmiechem przyjęły książki niespodzianki, w których ukryliśmy nagrody. Różnorodne tytuły o tematyce kobiecej, opakowane w ozdobny papier, czekały na chętnych. Naprawdę słodko było w naszych bibliotekach w poniedziałek.

Kolaż zdjęć naszych czytelniczek, które wygrały konkurs z okazji Dnia Kobiet. Panie pozują z tulipanem, książką oraz upominkiem.

Na naszym Facebooku i Instagramie, w formie relacji, mogli Państwo znaleźć cykl “Kobiece inspiracje”. Zachęcamy w nich do zapoznania się z wizerunkiem i cytatem każdej z wybranych wcześniej postaci. W tym szacownym gronie znalazły się: Wisława Szymborska,Coco Chanel, Meryl Streep, Martyna Wojciechowska, Margaret Thatcher, Maria Skłodowska-Curie oraz Olga Tokarczuk. Opierając się na ich osiągnięciach, życiorysach i trudnych momentach, które napotkały na swojej drodze do sukcesu, możemy śmiało powiedzieć, że stanowią wzór dla kolejnych pokoleń. Jeżeli do tej pory nie zapoznali się Państwo z efektem naszych poszukiwań, by umilić Paniom ich dzień – zapraszamy! Galeria “Kobiece inspiracje” (kliknij tutaj)

Jak zwykle w przypadku wydarzeń, które dla Państwa organizujemy, cieszy nas szczególnie duża frekwencja, pozytywne opinie i wciąż rosnąca aktywność. Podobnie jak przy okazji wcześniejszych propozycji kulturalnych, udało nam się wspólnie stworzyć odświętną atmosferę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom obu płci za ciepłe przyjęcie naszych pomysłów. Przypomnijmy, że dziś przypada Dzień Mężczyzn, o którym także nie zapominamy. Wszystkim Panom życzymy wielu powodów do codziennego uśmiechu i satysfakcji w życiu prywatnym oraz zawodowym. Zapraszamy po książkę i słodki upominek!